دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

مزایای عایق حرارتی

مواد عایق حرارتی ، ممکن است آن را دیده باشید اما ممکن است از آنچه که در آن هستید بی اطلاع باشید. مواد عایق حرارتی بین مواد ، ماشین آلات یا بلوک ها برای کاهش انتقال حرارت یا انرژی حرارتی استفاده می شود. این مواد عایق با مواد رسانای حرارتی کم ساخته شده اند. تعداد کمی از تامین کنندگان مواد عایق حرارتی وجود دارد که باید از مواد آنها استفاده کنید.

بنابراین اکنون که از مواد عایق حرارتی مطلع هستید ، بیایید دریابیم که چرا در واقع از آنها استفاده می کنیم.

مزایای مواد عایق حرارتی


عایق حرارتی هزینه های گرمایش را کاهش می دهد:
برای داشتن شرایط راحت زندگی به خانه یا ساختمان نیاز دارید که شرایط حرارتی بهتری را ایجاد کند. خوب ، بدون مصالح مناسب این بلوک های ساختمان یا خانه ها عایق حرارتی کاملی نیستند. وقتی این مناطق از نظر حرارتی به خوبی عایق بندی شوند ، درصد از دست دادن انرژی گرمایی کاهش می یابد. بنابراین در حال حاضر در بلوک به خوبی عایق بندی شده است ، استفاده از منبع گرمای خارجی کاهش می یابد. این باعث کاهش مصرف سوخت و قدرت می شود.

اگر ما این کار را به طور تقریبی انجام دهیم ، می بینید که با مواد عایق حرارتی تقریباً 45-60 of از انرژی را ذخیره می کنید.

شرایط راحتی حرارتی با عایق حرارتی


دمای هوا تنها چیزی است که هنگام تلاش برای ایجاد شرایط راحتی حرارتی باید کنترل شود. این شرایط راحتی به درجه حرارت سطح اطراف نیز بستگی دارد. اگر اتاق به خوبی عایق بندی نشده باشد ، کنترل سطح راحتی حتی زمانی که دمای هوا زیاد است ، دشوار خواهد بود.

این اتفاق زمانی می افتد که هوای گرم از نزدیک سطح سرد عبور کرده و یک پیش بینی ایجاد می کند. با استفاده از مواد عایق حرارتی می توان این سطح را گرم کرد و سپس دما کمی پایین تر از دمای هوا خواهد بود.

از ایجاد خاکستری ایجاد شده به دلیل تراکم اجتناب کنید:
اول از همه ، این تراکم در اینجا چیست؟ این پدیده زمانی ظاهر می شود که دیوارهای سرد شروع به جذب بخار از محیط می کنند. این بخار که دیوار سرد را لمس می کند شروع به متراکم شدن می کند و این باعث می شود که نقطه خاکستری روی دیوار باقی بماند.

اکنون ، اگر عایق الاستومریک حرارتی خارجی روی دیوار اعمال شود ، این واریانس دما رخ نمی دهد. با این کار ، هیچ تراکم و بدون تراکم وجود نخواهد داشت…. شما ایده را گرفتید ، درست است

کاهش قیمت با عایق حرارتی


با عایق حرارتی شما دمای اتاق را پایدار نمی کنید بلکه آن را برای تمام فصول راحت می کنید. با لایه عایق ، نیازی به بخاری یا AC ندارید. حتی اگر موردی وجود داشته باشد که بخواهید از این موارد استفاده کنید ، در واقع مقدار زیادی از پول خود را پس انداز می کنید.

عایق حرارتی اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه اتلاف انرژی در بلوک اعمال شده وجود ندارد. بنابراین اگر انرژی از بین نرود ، بخاری و AC انرژی کمتری مصرف می کنند تا به دمای دلخواه برسند. بنابراین استفاده از AC و بخاری کمتر مطمئناً در هزینه های برق شما دیده می شود.

حفاظت از محیط زیست


بنابراین همانطور که ما در حال حاضر در مورد چگونگی تغییر شرایط با شروع استفاده از مواد عایق حرارتی صحبت کردیم. بنابراین در حال حاضر نیازی به استفاده از مقدار زیادی Ac و بخاری برای کنترل مصنوعی دمای اتاق ندارید.

استفاده کمتر و کمتر از این وسایل باعث می شود که مصرف برق را کاهش دهید. در حال حاضر شما نه تنها در مصرف برق صرفه جویی نمی کنید ، بلکه محیط را ایمن تر می کنید. هیترها و AC گازهای CO2 را اعمال می کنند تا بر اساس اصول خود کار کنند. بنابراین بدون عایق ممکن است مقدار زیادی CO2 در جو منتشر کنید.

اما اکنون که از مواد عایق حرارتی استفاده کرده اید ، 45٪ CO2 کمتری در محیط منتشر می کنید. این فقط عامل یک نفر است. با استفاده از آن در ساختمانهای بزرگ می توان میزان انتشار CO2 را تا حد زیادی کاهش داد.

 کاهش آلودگی صوتی


این مواد عایق حرارتی نه تنها گرما را متوقف می کنند تا نشت کنند ، بلکه از عدم وجود سر و صدا در داخل ساختمان اطمینان حاصل می کنند. اگر از مواد عایق فیبری مانند پشم شیشه یا پشم سنگ استفاده کنید ، این امر محقق می شود. این امر باعث کاهش نویز و افزایش عایق صوتی عناصر ساختمان می شود.

اینها مزایای کلیدی هستند که هنگام نصب مواد عایق حرارتی روی ساختمان خود به دست می آورید. با استفاده از این موارد شما نه تنها برای خود پول صرفه جویی می کنید بلکه محیط را نیز نجات می دهید. وقت آن رسیده است که هوشمندانه فکر کنیم و هوشمندانه بسازیم.

مشاهده لیست قیمت انواع عایق حرارتی در لینک روبرو : عایق حرارتی